Szlaki turystyczne – Szczyrk

Każdy miłośnik górskich wędrówek, prędzej czy później, skuszony pięknymi szlakami turystycznymi, trafi do malowniczego Szczyrku. To miasto bowiem, położone w Beskidzie Śląskim, jest wymarzonym miejscem na uprawianie turystyki pieszej i to zarówno dla dopiero początkujących amatorów, tego rodzaju wypoczynku, jak i dla zaprawionych na szlakach weteranów. Zarówno przez miasto, jak i w jego najbliżej okolicy, przechodzą liczne, dobrze oznaczone i urozmaicone szlaki. Poniżej zostaną zaprezentowane tylko przykładowe opcje wycieczek, dla osób, które wybrały Szczyrk na miejsce swego wakacyjnego wypoczynku (sprawdzone noclegi  – meteor-turystyka.pl).

Z centrum Szczyrku (położonego na wysokości 515 m n.p.m.) można dotrzeć:

– Szlakiem zielonym do Schroniska na Skrzycznem (1257 m n.p.m). Trasa wiedzie przez Osiedle Zapaleniec, a jej pokonanie powinno zająć 2 godziny i 10 minut.

– Szlakiem niebieskim do schroniska w Skrzycznem, przez osiedle Hondarski i halę Jaworzyna. Ta trasa to około 2 godziny i 15 minut marszu.

– Na Klimczok – szlakiem niebieskim w kierunku Biłej, dalej należy dojść do Sanktuarium Na Górce, Przełęczy Krowiarek i stamtąd na Klimczok (1117 m n.p.m.). Czas przejścia to 1 godzina 45 minut. Na Klimczok prowadzi też szlak zielony. Wybierając ten szlak, dotrzemy na szczyt w 1 godzinę i 50 minut.

– na Przełęcz Karkoszczonka (736 m n.p.m.) prowadzi natomiast szlak żółty. Trzeba się nim kierować do końca Biłej, następnie ul. Pasterską do Przełęczy, postój najlepiej zrobić w schronisku Chata Wuja Toma. Czas przejścia to 1 godzina.

Ze Skrzycznego można dojść natomiast (zielonym szlakiem do Malinowskiej Skały, a dalej szlakiem czerwony na Biały Krzyż (941 m n.p.m.). Cała trasa zajmuje 2 godziny i 15 minut. Natomiast z Klimczoka można żółtym szlakiem wybrać się na Błatnię (917 m n.p.m.), czerwonym lub żółtym szlakiem na Szyndzielnię (1028 m n.p.m.) i czerwonym szlakiem na Przełęcz Karkoszczonka (736 m n.p.m.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>