Świdnickie zabytki, które trzeba zobaczyć

Świdnica jest miastem położonym w województwie dolnośląskim, wartym odwiedzenia choćby na weekend. To miasto, w którym nie sposób się nudzić, bowiem ilość zabytków sprawia, że nawet kilkunastodniowa wycieczka będzie obfitować w coraz to nowe atrakcje. Warto dowiedzieć się co koniecznie trzeba zobaczyć w Świdnicy, a następnie na własne oczy przekonać się, dlaczego osoby z całej Polski tak chętnie odwiedzają to malownicze miejsce.

Atrakcje Świdnicy – co trzeba zobaczyć?

Zwiedzanie warto zacząć od Rynku, który pozwala poczuć klimat tego urokliwego miasteczka. Zwiedzający mogą przyjrzeć się kamieniczkom reprezentującym różne style od renesansowych, aż po secesyjne. W Rynku warto przysiąść w jednej z okolicznych restauracyjek lub kawiarenek i chłonąć niezwykły klimat miasta. Podczas spaceru po tej części Świdnicy można przysiąść na ławeczce ze słynną astronomką Marią Kunitz, żyjącą w tym mieście w XVII wieku. Na cześć tej niezwykłej kobiety na świdnickim Rynku postawiono ławeczkę, dzięki której można zrobić sobie zdjęcie z astronomką. Również na Rynku można zobaczyć Fiata, lecz nie zwykłego – jeżdżącego po ulicach miasta a granitowego. Powstał w 2014 roku na cześć podjętej kilkadziesiąt lat wcześniej próby pobicia rekordu jazdy długodystansowej – wówczas wydarzeniem emocjonowano się na terenie całego kraju.

Kolejnym ważnym miejscem w Świdnicy, które powinien zobaczyć każdy turysta, pojawiający się w mieście choćby na kilka dni, jest kościół św. Stanisława i Wacława. Historia tego budynku sięga XIV wieku, kiedy to zaczęto go wznosić. Z czasem w gotyckiej budowli pojawiły się elementy renesansu oraz baroku. Warto wejść do świątyni choćby po to, by podziwiać piękny ołtarz maryjny pochodzący z 1492 roku (wzorowany na ołtarzu Wita Stwosza). Co ciekawe kościół jest tak imponująco duży, że widać go z wielu punktów miasta. Dzieje się tak nie bez powodu, bowiem wieża kościelna mierzy aż 101,5 m.

Gdzie się zatrzymać na czas pobytu w Świdnicy?

Planując przyjazd do Świdnicy warto zadbać o to, by przyjeżdżając mieć zarezerwowaną bazę noclegową [http://meteor-turystyka.pl/noclegi,swidnica,0.html]. Na szczęście Świdnica jest miejscem, w którym można znaleźć wiele obiektów oferujących noclegi, między innymi hotele, apartamenty, pensjonaty czy prywatne kwatery. Ceny noclegów w Świdnicy zaczynają się już od 20 złotych za noc.

One thought on “Świdnickie zabytki, które trzeba zobaczyć

  1. Mieszkam niedaleko Świdnicy, a chyba nigdy nie byłem tam w celach turystycznych. Czas to nadrobić i wybrać się na weekend do Świdnicy, żeby pozwiedzać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>