Skorzęcin – ciekawa miejsce

Skorzęcin to przepiękny kompleks turystyczny położony na lesistych terenach w województwie wielkopolskim. Ogromną atrakcją są również dwa jeziora oraz czyste, piaszczyste i strzeżone plaże. Jest to znakomite miejsce do uprawiania sportów wodnych czy wędkowania. Również przyjeżdża tu wielu wielbicieli grzybobrania, ponieważ okoliczne lasy obfitują w grzyby i owoce runa leśnego. Ponadto można skorzystać z jednodniowych wycieczek, dzięki znakomitej lokalizacji Skorzęcina. Mniej niż godzinę drogi stąd znajdują się takie miejscowości jak Biskupin, Poznań czy Gniezno.

Jeśli chodzi o Biskupin to jest to najbardziej znany rezerwat archeologiczny w Europie Środkowej. Badania tam rozpoczęły się w 1934 roku i to co tam odkryto zaimponowało wszystkim. Drewniane konstrukcje osady mają ponad 2700 lat i były zachowane w naprawdę bardzo dobrym stanie jeśli spojrzymy, z jakiego okresu historycznego pochodzą. Dzisiaj na tym miejscu znajduje się replika osady biskupińskiej, jednak wygląda tak samo, zupełnie niczym się nie różni. Jest tam mnóstwo atrakcji – nie tylko zobaczymy, jak wyglądała taka osada, możemy tam postrzelać z łuku, dowiedzieć się jak żyli ludzie w tamtych czasach i poznać ich zajęcia. Ciekawostką jest, że budynki są przeznaczone dla osób o wzroście do 150 centymetrów wzrostu. Jest tam bardzo nisko, tak więc łatwo się domyślić, że prawie 3000 lat temu ludzie byli znacznie niżsi niż dziś. Nie bez powodu Biskupin jest nazywany polskimi Pompejami. Znalezisko jest naprawdę wyjątkowe.

Kolejną atrakcją jest Muzeum Pierwszych Piastów w Lednicy. Znajdziemy tam wystawy pod tytułem "Początki chrześcijaństwa w Polsce" , "Skarby jeziora Lednica" oraz "Obrządek pogrzebowy we wczesnośredniowiecznej Polsce". Są to bardzo bogate ekspozycje, pokazujące naprawdę wiele o starożytnej Polsce. Każdy miłośnik historii będzie zachwycony tym miejscem. Każda osoba, która zwiedzi to muzeum jest w pełni zadowolona.

Na terenie Skorzęcina znajduje się sporo miejsc noclegowych na bardzo wysokim poziomie {meteor-turystyka.pl}. Znajdziemy tu luksusowe hotele, ale również wiele domków letniskowych i ośrodków wypoczynkowych. Dzięki przepięknym leśnym terenom i dwóm jeziorom ze znakomicie przygotowanymi plażami, jest to bardzo często wybierane miejsce przez turystów. Jednak baza noclegowa jest na tyle bogata, że można spokojnie jechać tu w ciemno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>