Rajd Kocich Gór

Jeśli motoryzacja to twoja pasja, posiadasz motor i jesteś fanem przepięknych widoków, jakie rozciągają się z gór to zdecydowanie powinieneś wybrać się na „Rajd Kocich Gór”. To niezwykła i ekscytująca impreza jaka wpisała się już w tradycję miasta Obornik Śląskich. Od kilku lat Wrocławskie Stowarzyszenie Motocyklistów Wratislaciabikers organizuje rajd, który odbywa się w maju i połączony jest z dniami miasta.

Na długości około 170 kilometrów motocykliści poruszają się drogami górskimi po to, aby pokazać walory turystyczne Wzgórz Trzebnickich. Każdy uczestnik biorący udział w rajdzie poddaje się również sprawdzeniu swoich umiejętności i jazdy technicznej oraz sprawdzeniu poziomu wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy. Cała zabawa polega na tym, iż wszyscy dostają karteczki z zadaniami pytaniami, które muszą odnaleźć i wykonać na trasie. Pytania dotyczą okolicy i Kocich Gór. Rajd wygrywa osoba, która zdobyła największą ilość punktów zarówno z udzielanych odpowiedzi jak i zrealizowanych zadań. Zazwyczaj nagród jest wiele, a wygrać można między innymi nawigację, kurs prawa jazdy oraz odzież motocyklową oraz pobyty noclegowe w Obornikach Śląskich w luksusowych hotelach. Jest to świetny pomysł na fajnie spędzony dzień. Im więcej osób bierze udział w rajdzie tym większa zabawa i radość z uczestniczenia w niej. Na tym wydarzeniu oczywiście nie mogło by zabraknąć kibiców, którzy dopingują swoich znajomych, rodzinę. Po zakończeniu rajdu każdy zawodnik w ramach podziękować za uczestnictwo dostaję kiełbaskę z grilla. Oprócz tego organizowanych jest wiele konkursów i konkurencji a wieczorem pobawić się można w rytm muzyki, gdzie na scenie gości gwiazda muzyczna.

Takie rajdy powinny odbywać się w każdym mieście. Ludzie, którzy stale biorą w nim udział jak sami mówią są szczęśliwi i zadowoleni z podjęcia się wyzwania. Ta zabawa wraz z połączeniem promowania Wzgórz Trzebnickich stała się tak popularna, że na stałe wpisała się w wydarzenia kulturalne miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>