Przyroda Wybrzeża Trzebiatowskiego

Grzybowo jest małą wsią leżącą nad Morzem Bałtyckim. Kąpielisko to jest znane przede wszystkim ze względu na czystą plażę i moc atrakcji dostępnych w okolicach miasteczka. Oferta turystyczno-noclegowa miasta skierowana jest głównie do tych turystów, którzy szukają wakacyjnego wypoczynku w zgodzie z naturą, z dala od zgiełku, w ciszy i spokoju [różnorodne noclegi Grzybowa na meteor-turystyka.pl].

Miejscowość ta leży na Wybrzeżu Trzebiatowskim. Jest to dawna Ostoja Trzebiatowska z dobrze rozwiniętą infrastrukturą przyrodniczą i turystyczną. Wypoczywając w Grzybowie, warto odwiedzić tę Ostoję. Wybrzeże otoczone jest przez wydmy nadmorskie, od strony Regi i Dziwnej i od ujścia Parsęty. Na samym końcu Wybrzeża, ulokowane jest jezioro Borek. Jest to dość płytkie jezioro. Jego głębokość sięga do dwóch metrów. Wokół jeziora znaleźć można cenne gatunki ryb, są nimi: okrężnica bagienna, wgłębka i przetacznik błotny. Przyrodnicza część Wybrzeża Trzebiatowskiego jest pod ścisłą ochroną. Zarówno fauna jak i flora nadbałtyckiego rejonu to miejsca chronione przez okoliczne oddziały przyrodnicze. Pod ścisłą ochroną znajdują się przede wszystkim ptaki. Oto kilka z nich: bocian biały i czarny, błotniak zbożowy, łąkowy, stawowy, kania ruda, sokół wędrowny, łęczak, drzemlik i orlik krzykliwy. Wokół terenów Ostoi Trzebiatowskiej istnieje wiele ciekawych miejsc godnych odwiedzenia. Są to miejscowości takie jak Kołobrzeg i Trzebiatów. Wyjątkowość tych miejsc przejawia się przede wszystkim we wspaniałej infrastrukturze przyrodniczej i architektonicznej. Spacerując w tych okolicach warto także spróbować turystyki konnej i kajakowej. Turystyka kajakowa w tej okolicy to przede wszystkim trasy na Jeziorze Resko Przymorskie i okolice Regi. Trasy konne popularne są w stadninie koni w Nowielicach. Grzybowo to także dobra baza wypadowa w okoliczne miejscowości w Kołobrzegu. Warte uwagi miejsca to fortyfikacje, ratusz i latarnia morska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>