Przemierzając zakątki Ojcowskiego Parku Narodowego

Ojców to niesamowita miejscowość zlokalizowana na terenie województwa małopolskiego. Znajdziemy tutaj wiele atrakcji turystycznych, wydarzeń kulturalnych, ale przede wszystkim wiele zabytków i pięknych krajobrazów, które co roku są celem podróży wielu turystów z całej Polski. Ze względu na liczne odwiedziny Ojcowa, powstała tutaj baza noclegowa, która możemy znaleźć, wpisując w wyszukiwarkę internetową hasła: baza noclegowa -> noclegi Ojców meteor. Swoiste zestawienie ofert wielu pensjonatów i tym podobnych powoduje, że każdy turysta może wybrać odpowiednie dla siebie miejsce do odpoczynku.

Miejscem turystycznym o ogromnym potencjale, które występuje w Ojcowie jest Ojcowski Park Narodowy. Znajdziemy tam wiele ciekawych punktów, które często są odwiedzane zarówno przez rodziny z dziećmi, osoby zakochane, młodzież, dzieci, jak i osoby starsze. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego jest Maczuga Herkulesa. Jest to potężna skała, znajdująca się na Pieskowej Skale, nieopodal zamku. Powstała ona z twardych wapieni. Maczuga Herkulesa umiejscowiona jest na skale o nazwie Fortepian. Posiada ona około dwadzieścia pięć metrów wysokości. Z tą skałą związanych jest wiele miejscowych legend.

Bardzo ciekawym miejscem jest także Młyn i tartak Boronia. Jest to zabytkowy kompleks budynków, który jest położony przy Skałach Cichych. Zwiedzanie tego miejsca wymaga wcześniejszej rezerwacji oraz uzyskania zgody ze względu na bezpieczeństwo osób zwiedzających. Bardzo atrakcyjnym miejscem jest Grota Łokietka. Zlokalizowana jest siedem metrów poniżej poziomu morza. Długość tego obiektu jest równa trzystu dwudziestu metrom. Znajdziemy tutaj dwie sale o nazwach Rycerska oraz Sypialnia. Zlokalizowana jest tam również sieć korytarzy. Z tą jaskinią związanych jest wiele ciekawych legend. Podobno w tym miejscu ukrywał się Władysław Łokietek przed królem Wacławem II.

Kolejnym bardzo kuszącym miejscem jest Jaskinia Ciemna, w której ciągle trwają badania archeologiczne. Rozciągnięta jest na długości dwustu dziewięciu metrów. Zwiedzając tę jaskinię można używać latarek i świec. Miejsce to jest częstym obiektem odwiedzin turystów z zagranicy. Istnieje możliwość zwiedzania całego Ojcowskiego Parku Narodowego z przewodnikiem, który świetnie potrafi przybliżyć historię tych niezwykłych miejsc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>