Powidz i gospodarstwa agroturystyczne

Dlaczego agroturystyka osiągnęła w ostatnim czasie aż tak duże zainteresowanie i coraz więcej osób zakłada swoje gospodarstwa? Ciężko jest stwierdzić dlaczego aż takim dużym zainteresowaniem cieszy się ta forma działalności. Jednak po zastanowieniu się, będziemy już wiedzieć. Głównie chodzi o to, aby zainteresować wielu ludzi, którzy na co dzień żyją w wielkich miastach i chcą się oderwać od miejskiego zgiełku. Ludzie zakładający swoje gospodarstwa agroturystyczne kierują się tym, że osoby zapracowane chcą odpocząć na terenach wiejskich, a przede wszystkim na terenach bardzo spokojnych.

Szczególną popularnością w takich gospodarstwach cieszą się: produkcja serów, młyny, hodowle zwierząt itp. Do typowych rozrywek wiejskich zalicza się na przykład jazdę na kucach. Agroturystyka jest natomiast z definicji związana z gospodarstwem wiejskim. Jeżeli w budynku, który mieści się na terenie wiejskim gospodarz wynajmuje nie więcej niż 5 pokoi, to można wtedy zacząć mówić o agroturystyce. Agroturystyka to zorganizowanie przez rodzinę rolniczą na wsi wypoczynku we własnym gospodarstwie rolnym. Warunkiem koniecznym są też związane z tym atrakcje, które dany region lub gospodarstwo może zaoferować. W dobie powiększania się ogromnych aglomeracji miejskich oraz rosnącego zanieczyszczenia powietrza i wody ludzie szukają miejsc odpoczynku lub rozrywki o innym charakterze niż ta, którą oferuje miasto.

Powidz ma ogromną szansę, jeżeli chodzi o kwestię agroturystyki. W miejscowości coraz częściej zakładane są gospodarstwa agroturystyczne, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Powidz leży na terenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego i zapewnia przyjeżdżającym tu turystom bliski kontakt z pięknem przyrody. Wiele gospodarstw agroturystycznych na terenie miejscowości posiada również własne szkółki nauki jazdy konnej. To wspaniałe atrakcje dla osób przyjeżdżających z wielkich miast.

Powidz zaprasza i oferuje wiele agroturystyk, ale na jego bazę noclegową (www.meteor-turystyka.pl/noclegi,powidz,0.html) składają się również liczne hostele, pensjonaty czy kwatery prywatne. Każdy z pewnością znajdzie tu odpowiednie dla siebie miejsce do spania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>