Muzeum Motyli w Łebie

Łeba słynie głównie z pięknych, szerokich i piaszczystych plaży o biało-złotym piasku, ruchomych wydmach oraz malowniczym wybrzeżu. Powód dla którego każda rodzina, paczka znajomych chcę spędzić tu urlop jest oczywisty. Mikroklimat, bogate życie nocne, rozbudowana sieć turystyczna i noclegowo-wypoczynkowa (wejdź tu) to wszystko co przyciąga zarówno młodych, jak i dorosłych. Ze względu na coraz większe tłumy ludzi przybywające z rożnych stron polski oraz spoza granic państwa zalecana jest rezerwacja z kilkomiesięcznym wyprzedzeniem.

Miasto z uwagi na popularność poszerzyło swoją ofertę atrakcji, aby nikt nie narzekał na brak emocji i nowych doświadczeń. W związku z tym powstało tu wiele nowym i rożnych miejsc, konstrukcji, budowli po to, aby umilić gościom cenny czas. Przede wszystkim, każdy turysta przebywający w Łebie musi koniecznie odwiedzić Muzeum Motyli, do którego dzięki atrakcyjnej lokalizacji można z łatwością trafić. Wewnątrz podziwiać można aż 102 gabloty entomologiczne, w których łącznie znajduje się 3500 motyli oraz innych owadów pochodzących z krajów całego świata. Wśród tylu przepięknych motylków, znaleźć można największe na świecie Attacus Atlas, które wielkością przypominają patelnię. Oprócz kolorowych stworzeń, oglądać można takie owady jak chrząszcze, straszyki, pluskwiaki oraz wiele wiele innych gatunków występujących w Polsce. Przy okazji, dla wszystkich tych którym spodobało się w muzeum, można skorzystać z oferty sklepiku pamiątkowego w którym to nabyć można śliczne rzeczy dla siebie i bliskich.

Wystawa motyli to jedna z nielicznych atrakcji Łeby, jednak zlicza się ona do najpopularniejszej po ruchomych wydmach. Ludzie często z samej ciekawości tego miejsca, odwiedzają go, a potem chcą wracać by zobaczyć i przeżyć to jeszcze raz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>