Mielno na niepogodę i każdą porę roku

Na malowniczej mierzei, pomiędzy Bałtykiem a Jamnem leży Mielno, miejscowość, która wraz z pobliskim Mielenkiem i Unieściem, tworzy wspaniały kompleks wypoczynkowy, który w sezonie letnim tętni życiem i zabawą. Miejscowość słynie z pięknej plaży, malowniczej promenady spacerowej, wspaniałych gofrów, dyskotek do białego rana i świetnych kwater i obiektów noclegowych (meteor). Wioska jest wprost idealnie przygotowana na przyjęcie gości i wie o tym każdy, kto choć raz Mielno odwiedził. Jednak myli się ten, kto myśli, że tylko w wakacje można tu miło spędzić czas. Mielno dzięki wielu, różnorodnym atrakcjom, jest dobrym miejscem na wypoczynek, niezależnie od pory roku i pogody.

W Mielnie, którego korzenie sięgają XIII wieku, znajdziemy cztery interesujące zabytki. Najważniejszym z nich jest kościół pw. Przemienienia Pańskiego. Jest to świątynia gotycka z XV wieku, przebudowana w XIX wieku, z pięknym zabytkowym wyposażeniem. Drugim zabytkiem jest park dworski z przełomu wieku XVIII i XIX. Ma on powierzchnię około 3,5 ha i zlokalizowany jest przy głównej trasie z Mielna do Sarbinowa. Kolejne dwa zabytkowe budynki w Mielnie to willa znajdująca się przy ulicy Kościuszki 11 oraz pensjonat przy ulicy 1 Maja 13. Są to budynki szachulcowe z początku XX wieku.

Poza zwiedzaniem zabytków w Mielnie można także korzystać z szeroko rozumianej aktywności. Spacer nad morzem jest świetnym pomysłem o każdej porze roku, a zaraz po sztormie w powietrzu jest najwięcej jodu, bardzo ważnego dla zdrowia pierwiastka. Doskonałym pomysłem na spędzenie czasu, jest także piesza wycieczka nad jezioro Jamno. W deszczowe dni można natomiast skorzystać z pełnowymiarowej hali sportowej, która zlokalizowana jest przy ulicy Lechitów 5 lub z krytych basenów, które znajdują się w niektórych obiektach noclegowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>