Miejscowość z odrobiną magii – Chłopy

Każdy kto ma ochotę na spędzenie swoich wakacji w nadmorskiej scenerii, koniecznie powinien przyjechać do Chłopów. Jest to wieś, położona w województwie zachodniopomorskim, na Wybrzeżu Słowińskim [więcej na https://pl.wikipedia.org/wiki/Wybrze%C5%BCe_S%C5%82owi%C5%84skie]. Tym, co wyróżnia ją na tle innych miejsc jest charakterystyczny układ urbanistyczny, przywołujący na myśl typowo rybacką osadę. Co ciekawe cała miejscowość wraz ze wszystkimi budynkami wpisana jest na listę rejestru zabytków.

Wzdłuż ulic miejscowości znajdują się charakterystyczne zabudowania „w kratkę”. Najsłynniejszym z nich jest budynek umiejscowiony przy ulicy Kapitańskiej, którego powstanie szacuje się na rok 1890. Jak przystało na prawdziwą rybacką osadę znajduje się tutaj przystań, do której cumuje się rybackie łodzie. Jest też spacerowe molo, które od 2015 roku cieszy się niezwykłą popularnością wśród przybywających tutaj turystów.

Największą jednak atrakcją niezmiennie pozostaje morskie kąpielisko z malowniczą plażą. Nie tylko najmłodsi zachwyceni są czasem spędzonym na brodzeniu w morskich falach. Trudno przecież wyobrazić sobie udaną wycieczkę nad morze bez zażycia morskiej kąpieli. Jeżeli natomiast temperatura pokrzyżuje nam te plany, warto wybrać się na spacer po okolicy, podziwiać piękne zabytkowe zabudowania.

Warto zaznaczyć ważną kwestię, jaką dla turystów są noclegi. Chłopy sprawiły, że baza noclegowa [dostępna pod adresem http://meteor-turystyka.pl/noclegi,chlopy,0.html] zaspokoi potrzeby przybywających tutaj turystów w zupełności. Na każdego czekają tutaj liczne miejsca zakwaterowania, gdzie każdy może zatrzymać się na dłużej. Jak wiadomo zatrzymać się tutaj warto, by mieć czas na odwiedzenie wszystkich ciekawych miejsc, bez których trudno jest wyobrazić sobie wycieczkę do tej jakże pięknej i niezwykłej miejscowości.

Pomimo iż Chłopy są wsią, posiadają wiele niezwykłych cech, których z pewnością brakuje dużym nadmorskim kurortom. Przede wszystkim nie brakuje tutaj ciszy i spokoju. Każdy jest w stanie znaleźć  miejsce odpoczynku dla siebie. Plaża jest szeroka, piaszczysta i czysta, odpoczynek na niej jest prawdziwą przyjemnością dla duszy i ciała. Każdy miło spędzi tutaj czas i zabierze stąd niezwykłe wspomnienia. Przyjaźni mieszkańcy tworzą tutaj niezwykłą atmosferę, udzielającą się każdemu, kto decyduje się na spędzenie tutaj choćby tylko jednego lub kilku dni. Jednym słowem Chłopy to miejscowość, którą trzeba odwiedzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>