Miejsca na mapie Trójmiasta – atrakcje nad Bałtykiem

Pobyt nad Morzem Bałtyckim, szczególnie podczas letniego sezonu turystycznego wymaga od nas wielu planów. Na pewno jedną z kluczowych kwestii, o które powinniśmy zadbać przed wyjazdem, są noclegi (pomoc w wyborze na Meteorze). Trójmiasto to miejsce, w które przyjeżdża mnóstwo turystów nie tylko z Polski, ale z całej Europy, dlatego też warto zarezerwować nocleg z wyprzedzeniem. Baza noclegowa jest co prawda dobrze przygotowana nawet na wielu turystów, jednak warto i tak zapewnić sobie miejsce w hotelu czy pensjonacie i nie czekać z rezerwacją na ostatnią chwilę. Oczywiście, powinniśmy przygotować sobie także plan dotyczący miejsc, które odwiedzimy podczas pobytu.

W Gdańsku obowiązkowym dla każdego turysty miejscem jest na przykład Żuraw. Jest to bardzo popularny obiekt, który jest kojarzony właśnie z tym miastem. Warto zajrzeć do środka, gdzie znajduje się niewielkie muzeum. Na Starym Mieście znajdziemy także i inne obszary, które koniecznie powinniśmy odwiedzić. Na pewno warto przespacerować się ulicą Długą – jedną z najbardziej charakterystycznych uliczek na starówce w Gdańsku. Znajduje się przy tej ulicy wiele przepięknie odrestaurowanych kamieniczek. Warto udać się także pod Fontannę Neptuna, gdzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Kolejnym miejscem odwiedzanym przez spore grupy turystów jest Kościół Mariacki, jeden z najpotężniejszych kościołów, który ma bardzo długą historię. Warto zajrzeć do niego chociaż na chwilę.

Z kolei fanów historii zainteresuje z pewnością możliwość przejazdu na Westerplatte, które dla Polaków ma szczególne znaczenie. W tym miejscu rozpoczęła się bowiem II wojna światowa. Na pewno warto zwiedzić także inne obiekty, których najwięcej znajduje się na Starym Mieście w Gdańsku. Z kolei w Gdyni na uwagę zasługuje przede wszystkim Dar Pomorza – piękny statek, który pełni obecnie funkcję muzealną. W letnim sezonie w porcie w Gdyni możemy spotkać także i inne statki. Warto udać się także do miejscowego oceanarium. Nie możemy ominąć wizyty w Sopocie, gdzie znajduje się najbardziej znane molo w Polsce. Znaleźć można tutaj także wiele innych atrakcji, jak na przykład występy artystyczne w tutejszej Operze Leśnej (Facebook).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>