Miasta na weekend – Poznań

Poznań to jedno z największych miast w Polsce i ważniejszych ośrodków studenckich, jest też jednym z bardziej tętniących życiem i pełnych atrakcji miejsc. Stolica Wielkopolski to (więcej) miejsce na weekendowy wypad, podczas którego nie sposób się nudzić. Dotrzeć tu można bez większego problemu pociągiem i warto wybrać właśnie ten sposób komunikacji, gdyż po centrum i najważniejszych punktach miasta, poruszać się można często kursującymi tramwajami. W okolicy Starego Miasta oraz różnych atrakcji skupiona jest baza noclegowa. Jeżeli chodzi o spanie miasto oferuje wiele (noclegi Poznań – info) zróżnicowanych hosteli i apartamentów.

W niedalekiej odległości od dworca głównego, na ulicy Półwiejskiej – szerokim deptaku będącym aleją handlową – znajduje się Stary Browar, jedno z najbardziej znanych centrów handlowych w Polsce. Niedaleko jest też do ulicy Święty Marcin, poświęconej patronowi Poznania, która ma nawet swoje własne święto – w listopadzie, gdy wszyscy obchodzą rocznicę odzyskania niepodległości, tutaj to także dzień barwnego pochodu ze świętym na koniu oraz słynnych rogali nadziewanych białym makiem i migdałami. Obydwiema ulicami dotrzeć możemy w okolice Starego Rynku, gdzie prócz pięknego ratusza z koziołkami na wieży i kamienic, czeka też toczące się prawie całą dobę życie. W Poznaniu, w którym uczy się blisko 100 tys. studentów, znajdziemy restauracje i puby z menu z całego świata, niezwykłe atrakcje takie jak dark restaurant, pokoje zagadek, wyrastające na każdym kroku w uliczkach starówki antykwariaty. Warto odwiedzić też liczne parki, w tym największy – Cytadelę, z częściowo zachowanymi dawnymi fortami, jak też kompleks rekreacyjny nad jeziorem Malta, gdzie odbywają się zawody i pokazy sportowe oraz jeden z najgłośniejszych w Polsce festiwali teatralnych.

Odwiedzając Poznań, nie sposób pominąć Ostrowa Tumskiego ze znajdującą się tutaj katedrą oraz Interaktywnym Centrum Historii Ostrowa Tumskiego – muzeum, przybliżającym w nowoczesnej formie historię z czasów średniowiecza. Po drodze do niego miniemy modne kawiarnie i sklepy z rękodziełem. Ważne punkty na turystycznej mapie Poznania to także Centrum Kultury Zamek, mieszczące się w zamku cesarskim przy ul. Święty Marcin czy też dwa ogrody zoologiczne – szczególnie Nowe Zoo, położone w pobliżu Malty, mające powierzchnię 117 hektarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>