Karpacz jako wymarzone miejsce odpoczynku

Niektóre miejsca, szczególnie te małe i położone w górach, mogą śmiało nosić przydomek raju na ziemi. Są bardzo piękne, klimatyczne, ze wspaniałymi ludźmi, służącymi pomocą na każdym kroku. Można tam odpocząć, złapać dystans, odzyskać psychiczną równowagę. Jednym z takich właśnie miejsc może być Karpacz.

Jest to malutkie, górskie miasteczko, położone w Karkonoszach (wikipedia.org). Mimo, iż jest najbardziej znany w tym paśmie górskim, do dziś potrafi zachować swoją odrębność i niepowtarzalny klimat górskiego uzdrowiska. Można rzec – miasto idealne. Tak w rzeczywistości jest.

Karpacz położony u stóp Śnieżki – najwyższego szczytu Karkonoszy – jest także dobrze skomunikowany z resztą Polski. Łatwo tu dojechać z większości polskich miast. Miejscowi ludzie kochają turystów i podchodzą indywidualnie do ich potrzeb. Może o tym świadczyć zróżnicowana oferta tanich oraz wysokiej klasy noclegów w Karpaczu (meteor-turystyka.pl), z wyboru których każdy powinien być zadowolony. Znajdziemy tu zarówno luksusowe, kilku-gwiazdkowe hotele, jak i malutkie, przytulne schroniska, prowadzone przez prawdziwych górali. Do tego miasta chce się wracać, ma ono w sobie coś, co sprawia, że turyści się w nim zakochują. W południowej Polsce nie ma bardziej uroczego miejsca. Karpacz zasługuje więc na uznanie.

Będąc tu na wakacjach, warto przejechać się Karkonoską Drezyną Ręczną. Są tu bowiem liczne pozostałości po kolei, która niegdyś dojeżdżała do Karpacza. Jednak ostatni pociąg wjechał stąd w 2000 r. Mimo, iż prowadzone są intensywne działania, aby przywrócić ten ruch, to na razie z torowisk korzystają wspomniane drezyny, obwożące turystów po największych atrakcjach miasta. To jedna z najszybszych i najwygodniejszych opcji zwiedzenia. Przejazdy tym środkiem transportu czynne są tylko w sezonie letnio-jesiennym. Jak na razie, zimą Karkonoskie Drezyny Ręczne nie kursują. Karpacz rozwija się szybko, niewykluczone więc, że w końcu drezyny ruszą także w porze zimowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>