Jezioro Czorsztyńskie, jedna z większych atrakcji regionu

Nie zawsze pobyt nad morzem jest najlepszym wyborem latem. Jeśli pogoda nie dopisze, z pewnością będziemy żałować decyzji o wyjeździe nad Bałtyk. Sensownym rozwiązaniem jest zaplanowanie urlopu w miejscu, gdzie można liczyć na jakieś atrakcje turystyczne. Jeśli jeszcze nie podjęliście decyzji, chcielibyśmy polecić Wam Niedzicę. Ta wieś u podnóży Cisówki to znakomity pomysł zarówno na krótki weekendowy wypad w góry, jak i na dłuższy urlop.

Co można zobaczyć w pobliżu?

Zbiornik Czorsztyński, zwany często Jeziorem Czorsztyńskim to zbiornik wodny na Dunajcu, który położony jest pomiędzy Gorcami i Pieninami. Powstał po tym, gdy utworzono zaporę wodną w Niedzicy. Dlaczego właściwie Jezioro Czorsztyńskie jest tak interesującym miejscem? Pamiętajmy o tym, że w górach raczej nie występują duże jeziora. Jeśli mamy do czynienia z większymi wodnymi, chodzi zwykle o zbiorniki retencyjne, które zostały stworzone przez człowieka. To jednak w żaden sposób nie zmniejsza walorów turystycznych tego miejsca. Oczywiście jezioro zostało utworzone w celach czysto praktycznych, ale przede wszystkim ma ono za zadanie chronić położone niżej tereny przed zalaniem np. podczas wiosennych roztopów. Jednak to nie wszystko. To także ogromna atrakcja dla urlopowiczów, którzy decydują się na pobyt w Niedzicy. Dlaczego? Można tutaj spędzać czas tak samo, jak na Mazurach! Tuż nad brzegiem wody można zawsze wypożyczyć rower i udać się na wycieczkę po okolicy. Zaczynają się tu szklaki turystyczne prowadzące w Pieniny oraz Gorce. Oprócz tego można tu także wypożyczyć sprzęt pływający albo skorzystać z oferty statków wycieczkowych. To będzie na pewno niezapomniane przeżycie dla wszystkich, którzy postawili na urlop w Niedzicy. Rzecz jasna nie można zapominać o zarezerwowaniu odpowiednich noclegów. Na szczęście to nie problem. Wystarczy dobra baza noclegowa, np. w Internecie, aby znaleźć wygodne, a przy tym w miarę przystępne cenowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>