Jak przygotować się na wyjazd do Rewy?

Niezależnie od tego, gdzie jedziemy na wakacje, na jak długo albo z kim, zawsze chcemy, aby taki wyjazd był w stu procentach udany. O ile na atmosferę na miejscu nie mamy zbytnio wpływu, tak jak i na dostępność ewentualnych atrakcji, o tyle możemy sprawić, aby pod względem organizacyjnym nasze wakacje były idealne. Jak to zrobić na przykładzie wyjazdu nad morze, do jakiejś małej miejscowości, gdzie turyści nie chodzą wielkimi chmarami, a na plaży można spokojnie odetchnąć?

Krok pierwszy, co nikogo nie powinno dziwić, to oczywiście dokładne zaplanowanie swojego wyjazdu. Mowa tu nie tylko o wyborze miejsca na wakacje i spakowaniu się, ale o tak podstawowych kwestiach jak baza noclegowa czy restauracyjna. Miejsce na sen możemy poszukać przez internet, wystarczy wpisać hasło: noclegi Rewa i przejrzeć interesujące nas oferty. Jeśli wybieramy się do pensjonatu, możemy zwykle wykupić wyżywienie na miejscu, jednak gdy decydujemy się na kwatery prywatne, domki lub pole namiotowe albo wakacje w przyczepie campingowej, o wyżywienie musimy zadbać sami. Dodatkowo należy koniecznie ustalić maksymalny budżet, który przeznaczymy na wakacje: należy w nim ująć koszt przejazdu na miejsce i powrót, cenę za nocleg w Rewie, wydatki na wspomniane wyżywienie oraz oczywiście kupno pamiątek czy korzystanie z jakichś dodatkowych atrakcji. Co prawda większość turystów wypoczywających nad Bałtykiem jako jedyną atrakcje uznaje plażowanie, opalanie się w i kąpanie w morzu, ale nie można wykluczyć, że w czasie pobytu na wakacjach zapragniemy skosztować też czegoś więcej. A naprawdę jest czego!

Kiedy jesteśmy już spakowani, w kieszeni mamy wystarczającą ilość gotówki, a w plecaku potwierdzenie rezerwacji noclegu, można zacząć rozglądać się na regionalnymi atrakcjami. Niektórzy turyści jeżdżą na wakacje z własnym sprzętem rowerowym i nastawieniem, że prócz opalania się na plaży, będą również wypoczywali aktywnie, korzystając z dostępnych tras rowerowych i wycieczkowych. Dla tych, którzy celują zdecydowanie w wodne atrakcje, Rewa ma do zaoferowania możliwość uprawiania kilku wodnych sportów. Ze względu na warunki geograficzne oraz podniesiony poziom dna morskiego (od Rewy w stronę Mierzei Helskiej rozciąga się kilkukilometrowy pas tak zwanego Cypla Rewskiego), nabrzeże doskonałe jest do windsurfingu oraz kitesurfingu. Na dwóch dostępnych plażach (północnej i południowej) można z kolei wypożyczyć skutery wodne lub przejechać się super szybką motorówką albo wsiąść na jedną z wodnych platform i odbyć rejs wzdłuż bałtyckiego wybrzeża.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>