Ciekawe miejsca w Koninie

Konin jest niepozornym miastem. Położony w województwie wielkopolskim, z pewnością kojarzy się nam z wydobywaniem węgla brunatnego oraz elektrowniami. Miasto jest jednak bardzo ciekawe także pod względem turystycznym. Znajdziemy wiele interesujących zabytków oraz fascynujących miejsc. Miasto ma wiele do zaoferowania swoim gościom, zaskoczy nas niejednokrotnie, z pewnością spędzimy miło i aktywnie czas. W Koninie możemy plażować i korzystać z kąpieli w jeziorach. Konin jest ważnym ośrodkiem kulturowym, w którym znajdziemy mnóstwo różnorodnych atrakcji. Baza noclegowa bez wątpienia przypadnie nam do gustu. Miasto posiada wiele ciekawych propozycji dla swoich gości. Znajdziemy hotele, pensjonaty, pokoje gościnne oraz kwatery prywatne. Do wyboru mamy również ośrodki wypoczynkowe [http://meteor-turystyka.pl/noclegi,konin,0.html] a także zajazdy. Być może zdecydujemy się na pobyt w schronisku młodzieżowym. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Co warto zobaczyć w mieście? Niewątpliwie jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów jest Słup Koniński. Wygląda niepozornie, ma aż 2,5 metra wysokości. Jest bardzo cennym zabytkiem. Inskrypcja na nim informuje, że powstał już w 1151 roku. Obiekt uznaje się za najstarszy znak drogowy w Europie Środkowo-Wschodniej. Znajduje się w połowie drogi między Kaliszem a Kruszwicą. Współcześnie możemy go zobaczyć obok kościoła "Św. Bartłomieja", jednak dawniej stał na placu Zamkowym. Na Starówce i w okolicy trzeba zwiedzić także zespół klasztorny ojców Reformatów, plebanię kościoła farnego, ratusz, synagogę z żydowskim „Domem Nauki” i rynek. Ratusz w Koninie z pewnością zasługuje na uwagę. Ten elegancki budynek, z kolumnami doryckim i tympanonem powstał na przełomie XVIII i XIX wieku. Obiekt ma charakter klasycystyczny. Tympanon zdobi herb Konina. Budowla zachwyca swoją nietypową architekturą. Znajdująca się nieopodal synagoga została wybudowana w latach 1825 – 1829. Budynek wzniesiono na planie prostokąta. Jej architektura nawiązuje do stylu bizantyjskiego. Zabytkowe miejsca w Koninie można spotkać na każdym kroku. Poznawanie miasta z pewnością będzie fascynującym zajęciem. Klimat Konina bez wątpienia nas zauroczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>