Ciekawe miejsca w Dusznikach Zdrój

Jest taka miejscowość, która nazywa się Duszniki Zdrój, a jej popularność zwiększa się z roku na rok coraz bardziej. Tak jak i większość miast, również i to może pochwalić się kilkoma powodami, dzięki którym tak często odwiedzane jest przez turystów.

Szeroka baza noclegowa w Dusznikach Zdrój (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,duszniki-zdroj,0.html), a przede wszystkim turystyczna, w dużym stopniu wpłynęła na rozwój miasta. Jedną z głównych atrakcji jest sam rynek. Ta centralna część Dusznik otoczona jest barokowymi i renesansowymi zabudowaniami. Spacerując między budynkami poznać można niesamowitą historię z jakimi wiąże się dane miejsce. Piękne, zabytkowe kamienice nadają charakter temu miejscu, czynią go wyjątkowym. Drugim punktem zwiedzania jest Muzeum Papiernictwa z 1605 roku, które jako jedyne zachowało się w Polsce. Jest to niepowtarzalny i jeden z najcenniejszych zabytków Polski, dlatego warto odwiedzić to miejsce podczas pobytu w okolicach. Kolejną atrakcją jaka czeka na turystów to Teatr Zdrojowy im. Fryderyka Chopina. Dworek stanowi kulturalne centrum, gdzie odbywają się koncerty muzyki klasycznej. Inne atrakcje to Park Zdrojowy stanowiący najpiękniejszą część Dusznik-Zdroju. W tym miejscu pośród drzew i kwiatów można nacieszyć się niesamowitym widokiem, niebiańską ciszą i cudownym zapachem płynącym z kolorowych roślin. Ciekawym miejscem zarówno podczas zimy oraz lata jest Zieleniec czyli stacja narciarska oferująca bogatą paletę zarówno wyciągów jak i tras, a także szeroką bazę gastronomiczną. Perłą miasta jest kolorowa fontanna, której początki sięgają 1905 roku. Od wiosny do jesieni stanowi główną atrakcję dla turystów, gdzie podczas wieczornych pokazów można zobaczyć niesowite wielobarwne widowisko. Ostatnią wartą pochwalenia atrakcją w Dusznikach Zdrój jest Torfowisko pod Zieleńcem. Jest to malownicze miejsce, które zachwyci swoim wyglądem i klimatem nie jedną osobę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>