Brenna – mała wieś, a wiele możliwości

Mała miejscowość administracyjnie przynależąca do województwa śląskiego, a geograficznie znajdująca się w Śląsku Cieszyńskim (https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Al%C4%85sk_Cieszy%C5%84ski). Od wielu lat przyciąga turystów swoim niepowtarzalnym klimatem. Nie ma tu zgiełku, hałasu, ale jest spokój sprzyjający relaksowi, a także możliwości spędzenia aktywnego wypoczynku. Pomimo iż nie jest to jedna z najpopularniejszych miejscowości turystycznych, to z pewnością potrafi zaskoczyć.

Brenna zaskakuje za pomocą malowniczych okolic, które zwiedzać można na własnych nogach, rowerem, konno, czy z wody kajakiem. Przygotowane do tego celu zostały różne szlaki, różniące się co do długości i trudności przejścia/przejazdu. Warto zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na ich temat, znajdującymi się na oficjalnej stronie miasta. Trasy zazwyczaj nie są długie, ponieważ średnio można pokonać je w dwie godziny, więc jest szansa pokonania kilku z nich każdego dnia. Trochę inaczej jest, jeśli chce się wybrać na chodzenie po szczytach. Na ten cel należy zarezerwować nieco więcej czasu i zadbać o wygodne obuwie. W Brennej można udać się do stadniny koni i na wybranym przemierzać wyznaczone szlaki lub udać się do przystani i wypożyczyć kajak.

W samej miejscowości warto zajrzeć w takie miejsca jak: Chlebowa Chata, Kozia Zagroda, obserwatorium nietoperzy, park linowy, minigolf, place zabaw, ściankę wspinaczkową czy Ogród Bajek. Zimą natomiast do dyspozycji są lodowisko i wyciągi narciarskie. W Brennej organizowane są różnego rodzaju imprezy, w których skład wchodzi między innymi letnie kino. Cyklicznie odbywają się pokazy teatralne, występy lokalnych muzyków oraz festiwale. Wiele z imprez łączy się ze sportem, między innymi z nordic walking. Jego miłośnicy spotykają się kilka razy do roku, by przez kilka dni wspólnie pokonywać wielokilometrowe szlaki. Warto również wybrać się, by pokibicować lub uczestniczyć w Biegu o Breńskie Kierpce. Zimą natomiast odbywa się Puchar Beskidzkich Groni, czyli największa w Polsce impreza dla amatorów narciarstwa alpejskiego.

Nie można zapomnieć o rezerwacji miejsca noclegowego, ponieważ w tej miejscowości sezon trwa cały rok. Szukać informacji można za pośrednictwem punktu informacji turystycznej, przewodników czy najprościej internetu (meteor-turystyka.pl/noclegi,brenna,0.html). W tym ostatnim przypadku wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło noclegi Brenna, by ukazały się takie obiekty jak hotele, wille, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, domki letniskowe czy liczne pokoje gościnne. Po rezerwacji miejsca można śmiało pakować walizki i planować urlop.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>