Atrakcje w samej stolicy gór

Wiele osób uważa, że góry to tylko chodzenie i kręcenie się bez celu. Nie jest to nic innego jak mylne myślenie. Góry, a w tym Tatry to przede wszystkim relaks, którego można doświadczyć zarówno aktywnie jak i trochę leniwie. W okresie letnim jadąc na wypoczynek do Zakopanego można spędzić czas właśnie w ten sposób. Nie trzeba od razu wybierać się w góry, żeby zdobywać wysokie szczyty, można cały urlop spędzić w Zakopanem, w którym jest co robić.

Jest to miasteczko przygotowane dla każdego turysty i zapewnia wszystkim wiele atrakcji. W samym centrum Zakopanego można miło spędzić czas na Krupówkach. Jest to bardzo długi deptak bogaty w kolorowe witryny, z którego już rozpościera się piękny widok na góry. Dodatkowo spacerując Krupówkami można spotkać białego misia, co jest atrakcją dla wielu dzieci. Na samym środku Krupówek znajduje się charakterystyczny mostek, który cieszy każdego. Dodatkowo schodząc trochę w bok od Krupówek można na przykład zwiedzić dom postawiony do góry nogami. Miejsce to dostarcza niesamowitych przeżyć, ponieważ wchodząc do niego pojawiają się zakłócenia grawitacji. W dalszej części wycieczki można udać się na bardzo znane miejsce w samym Zakopanem, czyli na Gubałówkę. Jest to góra, na którą można wejść o własnych siłach, ale również można na jej szczyt wjechać kolejką. Bilet zakupiony na wjazd jest ważny cały dzień, więc można sobie pozwolić na poranek na Gubałówce jak i zachód słońca. Z samego szczytu rozpościera się piękny widok na góry, w który można się wpatrywać tak na prawdę godzinami, jednocześnie widać stamtąd całą panoramę Zakopanego, która wręcz zachwyca.

I to nie jest koniec atrakcji Zakopanego. Są tu różne muzea jak i organizowane są najróżniejsze imprezy turystyczne, z których warto korzystać. Jednak, aby to zrobić trzeba przede wszystkim spędzić tam kilka dni. W tym celu trzeba zarezerwować sobie nocleg. Najlepiej rezerwując sobie miejsce w którejś z baz noclegowych, a w samej stolicy Tatr jest ich bardzo dużo. Jest to miasto turystyczne, więc nie ma z tym problemu, jednak trzeba się zastanowić, co chcemy tam robić i jakich warunków potrzebujemy. Każdy znajdzie odpowiedni nocleg w górach dla siebie i z pewnością każdy wyjedzie zadowolony z myślą o powrocie, bo jest tam po co wracać. Oprócz stałych miejsc, które warto zwiedzić, można również skorzystać z miejscowego biura podróży. W ofertach znajdziemy na przykład wycieczki jednodniowe w głąb gór z przewodnikiem, podczas których również nie trzeba dużo chodzić, tylko na przykład odbyć spływ pięknym Dunajcem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>