Atrakcje Jarosławca

Wakacje nad Bałtykiem to dla wielu najlepsza opcja wypoczynku. Polskie wybrzeże kusi wieloma atrakcjami, ale przede wszystkim specyficznym mikroklimatem, który bardzo sprzyja regeneracji sił. Te wszystkie walory posiada również Jarosławiec, wioska letniskowa zlokalizowana na środkowym wybrzeżu, pomiędzy jeziorem Wicko a Kopań.

W Jarosławcu nie sposób się nudzić. Gdy dopisze pogoda, oczywiście obowiązkowe jest plażowanie, zażywanie kąpieli morskich i budowanie zamków z piasku (w tym lubują się szczególnie najmłodsi plażowicze, ale znamy również dorosłych, którzy uwielbiają tę zabawę). Plaża w Jarosławcu może nie jest zbyt szeroka, ale piasek jest złocisty i zachęca do wypoczynku. By dostać się na plażę z centrum, trzeba zejść schodami, bowiem wioska zlokalizowana jest na wybrzeżu klifowym, a takie położenie ma też swój urok.

Dla bardziej aktywnych w samym Jarosławcu i w jego pobliżu znajdują się szlaki rowerowe (do Ustki oraz do Darłówka) oraz piesze (np. międzynarodowa trasa E-9 z Brestu do Braniewa). Warto też udać się na zwiedzanie zabytkowej latarni morskiej, która mieści się w samym centrum wioski.

Gdy pogoda nie sprzyja przebywaniu na zewnątrz, warto udać się do Muzeum Bursztynu, które swą siedzibę ma przy ulicy Nadmorskiej 1b, otwarte jest przez cały rok (w sezonie wakacyjnym od 9.00 do 21.00) lub do Aquaparku – Panorama Morska, który w swej ofercie posiada, poza basenami zewnętrznymi, także baseny kryte z podgrzewaną wodą oraz Strefę Wellness, w której między innymi można skorzystać z sauny fińskiej, jacuzzi, kąpieli borowinowych, kąpieli algowo-termalnych. Panorama Morska oferuje także pokoje hotelowe, które wśród innych ofert noclegowych w Jarosławcu wyróżniają się wysokim komfortem.

Będąc w Jarosławcu, koniecznie trzeba też skorzystać z oferty rejsu statkiem po morzu. W tym celu trzeba wybrać się do przystani morskiej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>